Červen 2006

The Crow: Salvation dodatek + porovnání

30. června 2006 v 17:50 The Crow
Ještě jsem tu zapoměla zmínit jednu takovou pikantnost - nechybělo málo a Eric Mabius mohl dostat roli, která nakonec připadla Michaelovi Masseemu, což je člověk, který "díky té nešťastné náhodě" (dávám to do uvozovek, neboť na takovýhle náhody prostě nevěřím) zabil Brandona Leeho. Tomu se říká z prdele klika...
No a tady máte pro porovnání všechny hlavní představitele Vrány (i s tím ze čtvrtého dílu, který se ale ani nechystám shlédnout a uvažuju, jestli ho tady vůbec nějak víc zmiňovat):
Pořadí je podle dílů, takže 1. Brandon Lee v roli Erica Dravena 2. Vincent Perez v roli Ashe Corvina 3. Eric Mabius jako Alex Crovis a 4. Edward Furlong jako Jimmy Cuervo (cuervo je (tuším) španělsky "vrána" - taky by tvůrci někdy mohli zapojit šedou kůru mozkovou a být originální...)
A pozor! Podle všeho se bude natáčet i díl pátý! A jelikož je to z celkem důvěryhodného zdroje - www.abahbnews.com - tak bych tomu i věřila.:)

že by dvojčátka?:)

29. června 2006 v 16:15
Možná by stálo za to vyzkoumat, jestli se tvůrci filmu Black Circle Boys (který bych strašně moc chtěla vidět, ale sehnat se dá leda na zahraničních internetových obchodech a tam si ho opravdu objednávat nebudu) - co se looku Erica Mabiuse v tomto filmu týče - neinspirovali u Placeba, konkrétně u Briana. Pár lidí, kterým jsem Ericovi fotku z tohohle filmu ukazovala, si dokonce mysleli, že je to opravdu Brian.:))
ale, sakra, stejně je ten Eric hezkej chlap i sám o sobě, nejen jako kopie Briana:)

Brian Molko

29. června 2006 v 16:04
Info:
Narozen: 10. prosince 1972 v Bruselu, Belgie
Ve skupině: zpěv, hra na kytaru
Oblíbená hudba: PJ Harvey, Sonic Youth, David Bowie
Molkoviny: Je skotsko - americké národnosti, studoval drama na Goldsmiths College v Londýně. Líčí se ze stejného důvodu jako ženy - myslí si, že tak vypadá líp, černě nalakované nehty mu zase připadají hezké při hře na kytaru. Býval vegetarián, ale kvůli vážným zažívacím problémům od tohoto zvyku upustil. Rád by se dožil sedmdesáti let. Je bisexuál. Vadí mu, když na ulici potkává více lidí, kteří se ho snaží napodobit, proto si taky nechal ostříhat mikádo, které nosil na začátku své kariéry. (můj názor - blbec:), strašně mu slušelo...) Bojí se létání. Je kuřák, ale toho jste si už asi všimli.:)
Čestně a na místě se přiznávám, že Brian je můj nejoblíbenější člen (i když jeden čas mu dost dýchal na paty Steve), proto tady bude mít o něco víc prostoru než zbylí dva páni.:)
Come back to me awhile... Change your taste in men...
I hold an image of the ashtray girl as the cigarette burns on my chest...

The Crow: Salvation (Vrána 3: Vzkříšení)

29. června 2006 v 11:41 The Crow
A dostáváme se k dílu třetímu, který vznikl v roce 2000 a o němž se tady asi rozepíšu o něco víc, neboť jsem ho viděla již několikrát a Eric Mabius je můj oblíbený herec. I přesto se budu snažit o objektivní pohled na věc...
Hlavní rozdíl mezi trojkou a jejími předchůdci je už v samotném ději - znovuoživený hrdina Alex Corvis (Eric Mabius) má poněkud stíženou situaci tím, že neví, kdo ve skutečnosti stojí za vraždou jeho snoubenky Lauren Randallové. Podle soudu to byl totiž on sám a byl za to taky náležitě potrestán - usmažením na elektrickém křesle. A tak opět přilétá vrána, aby dala vše zlé do pořádku... Alex ovšem zároveň musí ochránit sestru zavražděné, Erin, která se ocitá uvnitř smrtící pavučiny rozsáhlého policejního spiknutí poté, co se s Alexem po jeho popravě setká u hrobu své sestry a zjišťuje, kdo vlastně ve skutečnosti ten zmalovaný chlapík ve vězeňské uniformě je. Tady je další rozdíl od předchozích dílů - Mabius typově vůbec neodpovídá ideálu Vrány (kdo jste viděli Resident Evil, kde hrál Matta (pozdější Nemesis), tak zajisté víte, že Eric je modrooký, nakrátko ostřihaný blonďák). Prostě režisér Bharat Nalluri radši vsadil na aspoň nějaké inovace v kopírování, a kupodivu mu to i u většiny lidí vyšlo...
Co naopak táhne třetí díl Vrány ke dnu asi nejvíc je obrovský kontrast obyčejného a nadpozemského světa. Až na pár drobností jsou hlavními zloduchy zkorumpovaní policisté, kteří jsou pojati poměrně realisticly. No a tyhle "denní" bastardy prohání oživlá mrtvola, která do okolního reálného světa sedí jako pěst na oko. Pak mě taky malinko zklamala Kirsten Dunstová, která umí podat rozhodně lepší a přesvědčivější výkon, i když je pravda, že Interview s upírem se nemůže povést pokaždé. Každopádně mi její plačtivé či ječivé scénky lezou po chvíli tak akorát na nervy, navíc jejich koncentrace je místy neúnosná. Ovšem aby v tom nebyla sama, tak Eric Mabius zase selhává v milostných scénách, kde nápadně připomíná Haydena Christensena v roli Anakina Skywalkera, když se dvoří Padmé. Na Ericovi ale shledávám i jisté klady. Nejvíc asi to, že do celého filmu, byť nevědomky, vnáší jakýsi zvláštní druh zábavy. Kolikrát jsem se při akčních scénách uculovala do rukávu, s jakou až dětskou radostí dával najevo své potěšení z toho, že může někomu nabančit. A filozofické otázky typu "How can you die, if you´re already dead?" mají také co do sebe.
Pokud od trojky nebudete mnoho očekávat, můžete si jí prostě pěkně užít. Já, i když velký příznivec prvního dílu, jsem se u ní bavila královsky a ráda se k ní vracím.
Za zmínku stojí ještě soundtrack, který dělá velkou část filmu a sám o sobě taky funguje úplně skvěle. Hlavně Rob Zombie (Living dead Girl), Filter (The best things) a Hole (It´s all over now, baby blue) stojí za poslech.

The Crow: City Of Angels (Vrána: Město Andělů)

29. června 2006 v 11:14 The Crow
The Crow: City Of Angels byl natočen v roce 1996, a reakce byly velmi rozpačité...
Děj: Dívce Sarah se již delší dobu zdají sny o brutální vraždě mladého muže a jeho syna. V noci před svátkem Všech mrtvých k ní přiletí vrána a zavede jí až k opuštěnému molu, kde se dívka stane svědkem zmrtvýchvstání Ashe Corvina (v díle třetím se hlavní hrdina jmenuje Alex Crovis, nevím, proč se tvůrci rozhodli zrovna takhle...), onoho mladého muže ze svých snů. Zbytek je již stejný jako v díle prvním - a to ve všech zásadních věcech...
Tento film jsem neviděla, takže se nebudu pouštět do nějakých diskuzí o jeho kvalitě. I když možná k tomu časem dojde, Vincent Peréz (Ash Corvin) mě velmi zaujal v Královně prokletých, takže kvůli němu se možná donutím se po tomhle dílku poptat... Co jsem četla recenze, tak ty se na film v drtivé většině netvářili zrovna přívětivě, i když se ve svých výtkách poměrně různili. V jednom se ovšem jakž takž shodovali: pro toho, kdo neviděl původní díl, by to mohl být opravdu dobrý zážitek, a co se povedlo asi nejvíce, je zahustěná a temná atmosféra filmu jako takového.
Fanoušci přijali druhý díl velmi vlažně. Najde se málokterý fanda Vrány, kterého by dvojka vyloženě uchvátila, většina, když už se má teda rozhodnout pro nějaké pokračování, volí trojku (i když čtyřka je poměrně čerstvá záležitost, takže se ty názory možná ještě změní), jiní zase naopak tvrdí, že dvojka si aspoň zachovala původní atmosféru, i když herci (kromě Iggyho Poppa) značně nestíhají... To je ovšem nejčastěji vytýkáno i třetímu dílu...

nějaký songy:)

26. června 2006 v 18:15 Meiko Reissmann
Našla jsem jednu ťamanskou stránku, na který se dá poslechnout poměrně velkej úryvek z některých písniček OG. Chybí mi tam Hass Mich a Tanz´ Mit Mir, ale co nabrečím.:) Zase tam jsou One For Da Money (jééé), This Is How We Do It (jééé jééé) a hlavně Freaky (jéé jéé na třetí:)). Akorát budete muset trochu hledat - ty songy jsou v nabídce nad prvním černým symbolem, pokud nemáte nainstalovanou japonštinu (jako že asi ne:)), tak ten odkaz na ně vypadá jako ŽŽ´(a tady je to znamínko pro copyright:))

The Crow (Vrána)

25. června 2006 v 15:52 The Crow
Jestli vám je název "Vrána" nějaký podvědomý (a nemá to souvislost se zoologií:) ), pak věřte, že je to film, konkrétně horor, a skutečně klasika...
Příběh Erica Dravena, který se vrací ze záhrobí, aby pomstil vraždu svojí snoubenky a ostatně i tu svou, je sám o sobě známý více než dost. Ráda bych tu shrnula, co vedlo k jeho natočení, kdo se na něm podílel a jaké byly okolnosti natáčení...
Film "Vrána" je inspirován komiksem Jamese O´Barra, který vyšel v roce 1988. O´Barr se tak tehdy vyrovnával se smrtí své snoubenky. Úspěch byl doslova drtivý. Zfilmování na sebe nenechalo dlouho čekat - v roce 1990 se produkce ujal Jeff Most, režisérem se stal Alex Proyas, do hlavní role byl obsazen Brandon Lee, syn slavného Bruce Leea. Natáčení bylo skončeno roku 1993. Osm dní před dokončením se však stala tragédie - 30. března 1993 přímo na place umírá Brandon Lee, jehož smrt je tak trochu záhodou - byl totiž zabit výstřelem z pistole. Ano, v pistoli, používané v akčních scénách, byly skutečně ostré náboje... Michael Massee, který z nabité zbraně vystřelil, se po té tragédii stáhl do ústraní a na televizní obrazovky se vrátil až o osm let později jako Ira Gaines, jeden z teroristů v prvním díle seriálu 24 hodin. Producenti se rozhodli dokončit film bez Leeho, za pomoci počítačových triků byl Brandonovu dublérovi dosazen Brandonův obličej. Film byl ještě úspěšnější než jeho předloha a pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat... Jak si druhý díl vedl, si můžete přečíst v druhém článku.

Asi tak...

24. června 2006 v 10:49 Beauty Boys
Mezi týpky, kteří se mi fakt dost líbí, patří i pár nějakých těch "slaďoušků". Moje věc, každej máme jinej vkus a mě se holt zalíbili i tihle.:)
1. Tiziano Ferro (dost se mi líbí jeho druhé album 111 Centoundici)
2. Izzy Galegos (US5 - podle mě je hodně podobný Nickymu Haydenovi, a to je ku*wa hezkej chlap:) )
3. Meiko Reismann (Overground - ten tu má dokonce vlastní kolonku:) )
4. Petr Bende (podle mě sem ani nepatří, miluju jeho hudbu a fandila jsem mu od začátku SuperStar, ale většina lidí, jak slyší o SuperStar, tak už ho šmahem odsuzuje, ani si jeho tvorbu neposlechne... Nelíbí se mi to, ale co tak asi zmůžu...)

Jak si žijí hvězdy

23. června 2006 v 17:43 Funny F1
Tak Christian Klien a Vitantonio Liuzzi vzali jednu britskou televizi na exkurzy do svého domu ve Velké Británii... Opravdu sladký život hvězd, od obýváku až po jejich ložnice.=)) Btw, oba mají angličtinu tak na úrovni Giancarla Fisichelly v jeho začátcích v F1, takže jim jde rozumět opravdu velmi dobře.=)

Nick si trsnul:)

23. června 2006 v 17:35 Funny F1
Tohle jsem nedávno tak trochu náhodou objevila na youtube a.... LOL!=))) Myslím, že Nick je v GBT plným právem.;)) Jo a ten Egypťánek na konci je Felipe Massa.=)

Pár hlášek...:)

21. června 2006 v 17:35 Funny F1
"Takže, toto je Schumacherův 10 závod v jeho 151. sezóně v F1." - Murray Walker
"Teď jsi musím svojí vodku kupovat sám." - David Coulthard hovoří o tom, jaké to je nemít už finského kolegu
"Ne, ne, mám na příjmu Flavia, takže ani náhodou." - Fernando Alonso na otázku, jestli nemá občas při závodě tendence "usnout"
"Když jezdíte v Monte Carlu, je to, jako kdybyste jezdili na kole ve svém obýváku." - Nelson Piquet
"Aerodynamika je pro ty, kdož neumí vyrodit dobré motory." - Enzo Ferrari
"Jestli je řízení stíhačky jako když lítáte s anděli, pak řízení F1 je něco jako když vás ďábel kope do zadku." - Eddie Irvine
"Jestli tohle uděláš ještě jednou, pošlu tě do zdi!" (Montoya) "Fakt? Tak to já tě potom pošlu do stromu." (Villeneuve) "Jo, klidně to udělej, máš s tím ostatně svoje zkušenosti, už jsi tuhle sezónu jednoho člověka zabil." (Montoya) (pozn.: Proti Montoyovi vcelku nic nemám, ale tohle byla hodně, hodně velká podpásovka a hrubost)
"Názory jsou jako zadky. Každý má nějaký." - David Coulthard
"Tohle byla moje nejlepší bouračka v F1." - Jacques Villeneuve o Spa 1998, kdy se docela tvrdě vyflákal v Eau Rouge
"Jacquesi, žiješ ještě???" - Jock Clear a jeho reakce na výše zmíněnou havárii
"Nebojím se jezdit rychle na okruzích... Ale bojím se jezdit na silnici, když mě předjíždí nějaký idiot, který si myslí, že je Fangio." - Juan Manuel Fangio
A taková moje oblíbená perlička na závěr: "Kolik ti je?" (nějaké dítě) "24." (Kimi Räikkönen) "Myslel jsem, že ti je 18." (dítě) "Jsem dobře zakonzervovaný." (Kimi) (pozn.: Naložený v lihu?XD)

Beautiful lead singers

19. června 2006 v 18:49 Beauty Boys
1. - Anthony Kiedis (aka Zlatíčko, jak jsem ho kdysi překřtila=)) (Red Hot Chili Peppers)
2. - Ville Valo (HIM)
3. - Kurt Cobain (Nirvana)
4. - Jon Bon Jovi (Bon Jovi)
5. - Chester Bennington (Linkin Park)
6. - Falco
7. - Dexter Holland (The Offspring)
8. - Darren Hayes (ex-Savage Garden - ten černovlasej:))
9. - Brian Molko (Placebo - miluju, miluju a miluju!!)
10. - Axl Rose (Guns´n´Roses)

Kytaristi + bubeníci

18. června 2006 v 17:55 Beauty Boys
1. - Steve Hewitt (bubeník Placeba)
2. - Dave Grohl (bubeník Nirvany - já vím, že teď už frontman Foo Fighters, ale za mlada byl prostě kus, i když na Kurta nemá:))
3. - Daron Malakian (kytarista System Of A Down - nejkrásnější chlap na týhle planetě!)
4. - James "Munky" Shaffer (kytarista KoRn)
5. - John Frusciante (kytarista Red Hot Chili Peppers)
6. - Billy Martin (kytarista Good Charlotte)

Girls...

18. června 2006 v 17:09 Beauty Girls
Mám jeden takovej menší úlet - zbožňuju fotografie lidí. A ze všeho nejradši zkoumám jak ty lidi vypadají, co mají na sobě... A samozřejmě hodnotím, jak se mi ti lidé líbí. A proto, abych tu neměla jenom samé chlapy=), tak tady dám i několik fotek různých slavných zpěvaček, hereček atd., které by se mi jako klukovi dost líbily.:)
1. - Amy Lee (Evanescence)
2. - Jodi Lyn O´Keefe
3. - Sandra Nasic (Guano Apes)
4. - Masha (Exilia)
5. - Sandra Bullock

video

17. června 2006 v 23:45
http://www.youtube.com/watch?v=K6Lhy_qxzXw&search=kevin%20bacon - tohle video prostě musíte vidět!! Hlavně ten začátek, ten je úplně ňamy ňamy, Kevin v celé své parádě...:) Je to nazvaný Kevin Bacon vs. Linkin Park a je to v podstatě z čášti sestříhanej film, z části animovanej taneček, do kterýho hraje moje milovaná One Step Closer.;)
http://www.youtube.com/watch?v=GHObHZeD_wk&search=kevin%20bacon - a tohle je trailer k filmu "Hráči se smrtí", který jsem zapomněla zmínit mezi jeho nejznámnějšími filmovými počiny:)
Dala bych sem i tu nejprofláknutější scénku z Pátku třináctého (rozumnějte tu s nožem skrz krk, chudáček muj malinkej:)), ale nějak na to nemám žaludek, přeci jen jsem v některých ohledech slabší povahy a pohled na krev mi nedělá úplně nejlíp, tak snad jindy...;)

Beautiful sportsmen

17. června 2006 v 19:33 Beauty Boys
Takže jako první je tady várka sportovců, kteří jsou podle mého mínění "prostě kolíci", ať už vzhledově nebo z jiných důvodů, každopádně nejsem ten typ člověka, pro kterého je vzhled tou nejdůležitější prioritou a už vůbec ne ve sportu. V komentářích mi můžete napsat, jak se vám moji milášci líbí.;)
1. - Nick Heidfeld (formule 1)
2. - Jacques Villeneuve (formule 1)
3. - Giancarlo Fisichella (formule 1)
4. - Valentino Rossi (MotoGP)
5. - Nicky Hayden (MotoGP)
6. - Mika Kallio (MotoGP)
7. - Tomáš Ujfaluši (fotbal)
8. Jan Polák (fotbal)
9. Tomáš Vokoun (hokej)

Facts

17. června 2006 v 14:49
Narozen: 8. července 1958
Povolání: herec/muzikant
Sourozenci: bratr Michael, se kterým hraje ve skupině The Bacon Brothers (3 alba - Forosoco (1997), Getting There (1999) a Can´t Complain (2001) )
Rodiče: Otec Edmund Bacon, známý městský architekt, matka Ruth, učitelka a liberální politická aktivistka
Děti: syn Travis (narozen 1989) hraje v rock - punkové kapele Idiot Box, dcera Sosie Ruth (narozena 1992) - matkou jeho dětí je jeho současná manželka Kyra Sengwick, kterou poznal při natáčení Lemon Sky
Domácí mazlíčci: pes jménem Paulie
Nejznámnější filmy: Apollo 13 (Jack Swigert), Muž bez stínu (Sebastian Caine), Kokosy v pralese (Jimmy Dolan), Několik správných chlapů (Jack Ross), Pátek třináctého (Jack Burrell - Pátek třináctého byla jeho první větší filmová role a v podstatě jako jediný z jeho herců se prosadil i dále)
Výroky:
"Jsou dva druhy herců - ti, kteří tvrdí, že se nechtěli proslavit, a lháři."
"Myslím, že jsem něco jako tažný kůň - může být mráz, vedro, dobré dny, spětné dny, ale nikdo mě jen tak nevyhodí od práce."
"Kyra je žena, která udělala všechny zásadní chyby v kariéře herečky - vdala se mladá, měla dítě a hned nato druhé."
"Slyšel jsem, že prý aby herec zahrál svou roli dobře, musí ji milovat. Upřímně, hrál jsem spoustu rolí a zdaleka všechny jsem je nemiloval. Myslím, že je to o tom, aby herec uměl svou roli předvést realisticky."
"Nikdy se nedívám na své filmy. Maximálně jednou, dvakrát, když jsou nové, a pak je nevidím třeba celá léta. Když na nějaký narazím v televizi, přepínám kanál. Je to těžké, vždycky si říkám: "Sakra, měl jsem radši udělat tohle a támhleto..." Myslím, že jsem na sobě schopný vidět akorát chyby."
Pictures:
Na závěr něco pro fanoušky Pátku 13., pokud byste náhodou nevěděli, kterej z těch zabitejch to vlastně je.:) Pokud správně počítám, zařízli ho jako třetího.

tohle sice nejsou pixy, ale taky je to funny

16. června 2006 v 16:49 Funny pix F1 (ale realita:))
Co se stane, když se pisatel na netu překlepne a z Nicka Heidfeld udělá Nocka Heidfelda...
(Pochází z netu www.formule-1.cz , kam chodím poměrně často a v této diskuzi mě najdete jako Kiedis;) )
Stalin: "Nock", "távody"
Bredy: Novej pilot nebo co???:)
Phill: Až na to, že ten Váš Nock řekl, že první bude Honda s Rendlikem, ty bude stíhat McLaren s Ferrari a pak bude vyrovnaná skupina, ve které bude snad i BMW. Možná by to chtělo zlepšit překlad a následnou kontrolu textu...
Stejně tak nesmyslně zní i nadpis o Super Aguri, neřekl, že budou brzy na špici, naopak...
Kiedis: Už dlouho mě nikdo nerozbrečel.... Tak po dlouhé době...:) Aspoň jsem si prodloužila život.;) To je tím, s kým se taháš! S ňákým rudým, bolševickým no(c)kem!:))
jack.mcvoll: to není no(c)k, ale pravý vídeňský knedlíček :-o
Wisp: Přihlédli jsme k vašim výhradám, odstranili jsme nočky, jakož i další nedostatky. Snad už to bude OK ;)
Kiedis: jack.mcvoll: Mám dojít pro kuchařku?;) :))
Wisp: No ale nočky jste mohli nechat, mě se nočky líbily.:))
Wisp: Kiedis: Stačí je tam nechat chvíli, a máme to na talíři. Já radši pestřejší stravu.;)
Kiedis: Wisp: A já zase ráda nočky s příchutí vtipné kaše.;)
nejlepší (pro upřesnění - ferrarista): mě osobně nock nevadí.:)
Wisp: nejlepší: Příště napíšeme Mochael.;)
Kiedis: Wosp: To není překlep.;)
Wisp: Koedos???;)
Evilda: Wosp, Koedos: Beware moghty Evolda ;)
Hurvajs: Hehe :)) Preklepy jsou nekdy ale velice neprijemne, Kurvajs vi sve...:-P
Kiedis: Hurvajs: Muhehé, taky dobrý..... XDD Btw - ta fotečka je super (OK) , ale příště bych radši zachovala původní účesy, oki?;) (mluvím o té fotce GBT, co jí mám v příslušné kolonce;) )
Kiedis: Wosp: Navrhujo zavést novó óčkovó jazok (boť to zňó strašně). :)) ;)
r.a.m.a.: Kiedis: Tak zkus GBT v óčkovó jazykó. Ale myslím, že se Ti to líbit nebude.;) :-P
Kiedis: r.a.m.a.: No mě se to nelóbó aňo tak, ale sranda musó bót.;) Ale moslóm, že GBT přeposovat nebudu. Jen so to jména představ...
Wisp: Kiedis: zňó to fakt strašně:))
Kiedis: Wisp: A proto končím diskuzi v óčkovóm jazoku.;)
The End:)

let´s have fun!:)

16. června 2006 v 16:36 Funny pix F1 (ale realita:))
Jsem Supermen... Jak z toho ven...? (text od Ready Kirken):
Stačilo by mít jen dobrou mušku...:) :
Že by se Jenson chystal k odletu?:
Fisico: "Jacquesi, uvědomuješ si, co riskujeme, když se nevzpomeneš?"
Jacques: "To byl taky nápad základat konto s desetimístným číselným kódem..."
Dětičky si hrajou:
Zdrhejte, je-li vám život milý!:
Tak Nicku, jak jsme si to řekli, teď se jen otoč, dobře miř, Theissen nedává pozor...:
Copak tam zkoumáš, Christiane?:

pictures

12. června 2006 v 16:56
joooooo! Slint!=)
Spolek vytlemenců: Ujfi, Mára (Jankulovski) a Zdena (Grygera)
Ujfi ála baleťák na Labutím jezeřeXD
Ujfi a Zdena v akci:))