Květen 2009

Fernando, 1.díl

25. května 2009 v 22:50 | NickyHayden |  "před" GBT
PŘEKVÁPKO! To koukáte, co?:) Sice nevím, jakou rychlostí to bude přibývat, víceméně několik dílů dopředu mám napsaných (však už je taky tahle pasáž stará jako metuzalém), tak snad sem tam něco přibývat bude.:) Enjoy!


"Teda, cos zase vyváděl?" uvítal Fernanda jeho spolusousedící v lavici.
"Co je ti po tom?" odsekl naštvaně Fernando a začal vyndávat z tašky učebnice a sešity. Na tváři pod levým okem měl duhově zbarvenou modřinu.
"Vlastně nic." pokrčil Livio rameny. Nehodlal si nechat zkazit hezké ráno jenom proto, že se Alonso špatně vyspal.

Loser musí být ve všem první...

23. května 2009 v 22:40 | NickyHayden
Takhle, nevím, jestli v tomhle byl první, víceméně já ani nevěděla, že se to stalo. o.O
Pro ty z vás, kteří nejsou moc zběhlí v angličtině, Loser má (údajně) otravu z jídla, a myslím, že z těch zvuků je úplně jasné, co že dělá... Teda, mít nablito v helmě, to je docela hard-core.


povídky přesunuty!

21. května 2009 v 12:00 | NickyHayden |  POVÍDKY A FAN FICTION
Protože už od téhle akce uplynul nějaký pátek, a jak vidíte, poměrně snadno se bez tohoto blogu obejdu, dávám se upozornění pro ty, kteří sem přijdou až poté, co velký odsun proběhl...
Takže, na tento blog už žádné povídky ani pokračování přibývat nebudou, postupně všechno přesouvám na www.nickyhayden.blbne.cz , kde už je i několik povídek, jenž se zde neobjevily. Jediné, co z povídek zůstává zde, jsou GBT.

NickyHayden

Oběti F1

2. května 2009 v 12:16 | NickyHayden |  Funny F1
Tenhle článek jsem kdysi psala pro motorelax a pak ho lehce upravila a použila do školních novin. Je to seznam všech jezdců, kteří zahynuli při závodech F1 - proto tam není Ascari, Pironi, Hill a spol., ti totiž nezahynuli při závodech. Ovšem kdybych je tam zařadila spolu s dalšími jezdci, kteří přišli o život mimo trať (takhle z hlavy mě ještě napadá Mike Hawthorn), bylo by to už skutečně hodně, hodně dlouhé...

Nejrychlejší rakve světa - pravdivý název?


V dnešní době přísných bezpečnostních regulí zní skoro směšně, když někdo řekne, že ještě v osmdesátých letech platilo heslo "Kdo jde dobrovolně závodit, nemá pud sebezáchovy." Ostatně i Jacques Villeneuve při exhibiční jízdě ve Ferrari svého otce, Gillese Villeneuva, prohlásil, že kdyby s tímhle jezdil on, byl by mrtvý už hodně dlouho. Plus si k tomu přičtěte kolikrát hrubě nevyhovující bezpečnostní vybavení hasičů a záchranářů i okruhu jako takového (však si vzpomeňme na případy Nikiho Laudy, Ronnieho Petersona a Rogera Williamsona, které museli z plamenů zachraňovat kolegové závodníci, protože hasiči ani nesebrali odvahu se k plamenům přiblížit, ostatně někteří z vás si možná ještě vzpomenou na nehodu Naraina Karthikeyana při VC Číny, kdy jeho zdemolovaný hořící vůz rovněž zůstal dlouhou dobu bez pomoci stát uprostřed tratě) a vyjde vám, že vozy F1 neměly přezdívku Nejrychlejší rakve světa jen tak pro nic za nic. Zde je takový stručnější přehled nejznámějších případů úmrtí při některé z VC nebo tréninků či kvalifikace F1. Proto zde například nefigurují jména jako Alberto Ascari, Jim Clark, Danny Hulme a další, i přesto, že i jim se závodění stalo osudným - nebylo to však na okruzích F1.