Listopad 2009

Larger Than Life

24. listopadu 2009 v 18:40 | NickyHayden |  Rollercoaster Ride
Tři poznámky: 1) Tenhle překlad není nic moc, ale jsem líná se s tím dál piplat a přepisovat to. 2) Ten název mě dostává.:D (je to název písničky od Backstreet Boys) 3) Zatím není další díl, tak jsem zvědavá, jestli vůbec bude...Sophomore Slump

19. listopadu 2009 v 18:15 | NickyHayden |  Rollercoaster Ride
Mimochodem, není to doslova, některé pasáže jsem trochu poupravila (např. tu písničku a tak), protože jak známo, ne všechno, co dává smysl v angličtině, dává smysl i v češtině.
Nesnášel učitele, kteří zkrátka nemohli přestat mluvit. Nesnášel studenty, kteří také nemohli přestat mluvit. Nesnášel dopravní tepnu pod okny třídy, která k hluku dodávala znečištění, a občasné přelety letadel, které to všechno jenom zhoršovaly.
Jak on nenáviděl celou školu.

Prolog

18. listopadu 2009 v 20:54 | NickyHayden |  Rollercoaster Ride
Ahoj ahoj.:) Ráda bych vám představila jednu povídku, která není moje autorská, ale stojí za to si jí přečíst. Přišla jsem na ní jednoduše, trochu to připomíná GBT a místy se těm náhodám jenom směju.:) Ale zároveň je hodně chytlavá a doufám, že nové díly budou brzo (zatím jsou hotové pouze dva). Zatím se tam vyskytuje Jenson, Kimi, Fernando, Sebastian a Adrian, uvidíme, jestli ještě někdo přibude. Dám vám k tomu písničku, kterou k tomu přířadila sama autorka, a která se mi nějakým zázrakem i líbí.:D
autor: marilene_sly
Říká se, že tenhle skladatel je nejtalentovanější student, který kdy vystudoval tuto akademii. Většinu minulého roku strávil prací na skladbě, která měla být jeho vrcholným dílem; skladbě, díky které si ho každý zapamatuje. Napsal jí pro svou lásku, která byla jeho inspirací a světlem, které ho vedlo skrze neklidné roky strávené na akademii. Jenže když svou skladbu dokončil, jeho láska si jí nemohla poslechnout. Když viděla, jak těžce skladatel pracuje na své milované hudbě, zatajila mu noviny o své nemoci a zemřela ve chvíli, kdy skladatel pracoval na posledních řádcích. Se zlomeným srdcem opustil skladatel svojí písničku, spolu se Steinwayem, který mu jeho láska darovala, aby mohl dokončit školu. Piáno a partitura zůstali schované v tajné místnosti, jako památka na jeho talent a jeho neumírající lásku.
Od té doby je obvyklé, že studenti prohledávají školu a hledají onu skladbu, doufajíc, že jí budou moci zahrát své pravé lásce. Ale nikdo jí nemůže nalézt - přinejmenším ne ten, kdo nezná její cenu.